SGGW przykłada dużą wagę do opinii Studentów na temat jakości zajęć dydaktycznych, programów kształcenia oraz oceny pracy nauczycieli. Na podstawie systematycznie prowadzonych badań ankietowych poznajemy stopień satysfakcji Studentów z realizacji samego procesu kształcenia i jego wyniku. Dowiadujemy się, które obszary usług edukacyjnych wymagają poprawy, jakie są oczekiwania Studentów oraz propozycje zmian. Wiedza uzyskiwana po każdym semestrze jest podstawą do bieżącej poprawy jakości kształcenia, a w tym roku za sprawą wspólnie podjętych działań Uczelni i Studentów zmodyfikowano i znacząco uproszczono kwestionariusz. Zwieńczeniem wspólnych wysiłków na rzecz podniesienia jakości kształcenia w SGGW było wydanie w dniu 8 marca 2022 r...
czytaj więcejW dniu 25 lutego 2022 roku zostało wydane Zarządzenie Rektora w sprawie organizacji kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 w okresie z zagrożenia wirusem SARS-CoV-2.
czytaj więcejW dniu 28 lutego 2022 r. na posiedzeniu Senatu dokonano corocznej oceny funkcjonowania obszaru jakości kształcenia w SGGW. Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia dr hab. Piotr Boruszewski, prof. SGGW przedstawił wyniki studenckiej oceny zajęć dydaktycznych w r. ak. 2020/2021 oraz ocenę skuteczności działania Wewnętrznego Systemu Zapewniania i Doskonalenia Jakości Kształcenia w SGGW. Zaprezentowano także najważniejsze wyniki z przeprowadzonych badań dotyczących nauczania zdalnego w SGGW w r. ak. 2020/2021. Podczas dyskusji wskazano konieczność promocji dobrych praktyk i postaw w prowadzeniu dydaktyki.
czytaj więcejW dniu 7 października 2021 r. zostało wydane Zarządzenie Rektora dotyczące organizacji i funkcjonowania SGGW w okresie stanu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.
czytaj więcejW dniu 30 września 2021 roku zostało wydane Zarządzenie Rektora w sprawie organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 w okresie z zagrożenia wirusem SARS-CoV-2.
czytaj więcejZgodnie z postanowieniami Uchwały Nr 644/2021 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie kierunków studiów wyznaczonych do oceny programowej w roku akademickim 2021/2022, zespoły Polskiej Komisji Akredytacyjnej przeprowadzą oceny programowe na niżej wymienionych kierunkach studiów realizowanych w SGGW.
- logistyka, Wydział Ekonomiczny, IV kwartał 2021,
- zarządzanie, Wydział Ekonomiczny, IV kwartał 2021,
- bioinżynieria zwierząt, Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt, I kwartał 2022,
- hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich, Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt, I kwartał 2022,
- dietetyka, Wydział Żywienia Człowieka, I kwartał 2022,
- pedagogika, Wydział Socjologii i Pedagogiki, I kwartał 2022,
- towaroznawstwo w biogosp...
Od nowego roku akademickiego 2021/2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje co do zasady powrót do prowadzenia kształcenia w siedzibach uczelni. Jednocześnie w sytuacji zwiększenia zagrożenia epidemicznego może zostać wprowadzone kształcenie w trybie hybrydowym, a w szczególnych przypadkach również powrót do kształcenia zdalnego.
Ze zniesieniem czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni związane jest:
- przywrócenie możliwości przeprowadzania ocen okresowych nauczycieli akademickich,
- zachowanie ważności legitymacji studenckich, legitymacji doktorantów, a także legitymacji służbowych nauczycieli akademickich – pozostają one ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu...
W dniu 22 lutego 2020 r. na posiedzeniu Senatu dokonano corocznej oceny funkcjonowania obszaru jakości kształcenia w SGGW. Przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. Jakości Kształcenia dr hab. Mariusz Maciejczak, prof. SGGW przedstawił wyniki studenckiej oceny zajęć dydaktycznych w r. ak. 2019/2020 oraz omówił wybrane aspekty dotyczące prowadzonego w semestrze letnim nauczania zdalnego w SGGW. Podczas dyskusji wskazano konieczność doskonalenia systemów informatycznych wspierających procesy kształcenia, a także promocji dobrych praktyk i postaw w prowadzeniu dydaktyki.
czytaj więcejW semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021 rekomendowaną formą prowadzenia zajęć dydaktycznych jest forma zdalna, a zajęcia w formie tradycyjnej ograniczane są do niezbędnego minimum. W formie tradycyjnej realizowane będą:
- zajęcia praktyczne, w szczególności laboratoryjne i kliniczne, które wymagają bezpośrednich spotkań prowadzącego z uczestnikami tych zajęć dydaktycznych lub dostępu do specjalistycznych urządzeń i aparatury.
- praktyki zawodowe, które wymagają bezpośrednich spotkań prowadzącego z uczestnikami tych zajęć dydaktycznych lub dostępu do specjalistycznych laboratoriów,
- zajęcia (poza wykładami) przewidziane w programie studiów dla studentów ostatniego roku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magistersk...
Na mocy Zarządzenia Nr 142 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 15 grudnia 2020 r., Pan dr hab. inż. Piotr Boruszewski, prof. SGGW został powołany na nowego Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia na okres kadencji 2020 – 2024, tj. do dnia 31 sierpnia 2024 r.
Pan dr hab. inż. Piotr Boruszewski, prof. SGGW od 2017 r. pełni funkcję kierownika Katedry Technologii i Przedsiębiorczości w Przemyśle Drzewnym Instytutu Nauk Drzewnych i Meblarstwa, ponadto jest członkiem m.in. Rady Dyscypliny Nauki Leśne, Rady Programowej Wydziału Technologii Drewna, był lub aktualnie pozostaje członkiem wielu rektorskich oraz senackich komisji...
czytaj więcej