W dniu 16 maja 2016r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się konferencja kończąca projekt eCo-Solving pt. „Aplikacyjne prace dyplomowe i inne formy dydaktycznej współpracy uczelni z otoczeniem” realizowany w ramach programu Rozwój Polskich Uczelni w latach 2015–2016. Organizatorem konferencji był Uniwersytet Warszawski wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Konferencja była okazją do spotkania przedsiębiorców, reprezentantów instytucji publicznych i organizacji pozarządowych oraz naukowców, którzy starają się budować połączenia między uczelnią i otoczeniem w celu zapewnienia studentom jak najlepszych warunków praktycznego kształcenia. Podczas konferencji przedstawione zostały m.in. prezentacje dobrych praktyk dydaktycznej współpracy uczelni z otoczeniem zewnętrznym w polskich (portal Pracademia.eu, UW, Polska) jak i zagranicznych jednostkach (portal „Bridge.no”, Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii, Norwegia; portal „MatchMyThesis.com”, Dania).

20160516_100309

20160516_114747